Spotkania poadopcyjne/ adaptacyjne

Spotkania poadopcyjne/ adaptacyjne przeznaczone są dla wszystkich osób, które zdecydowały się na posiadanie zwierzaka ze schroniska, przytuliska, fundacji.... 
W myśl hasła : Nie kupuję, tylko  adoptuję !!! 

W czasie takiego spotkania , behawiorysta ma okazję poobserwować zwierzaka w nowej dla niego rzeczywistości. Może podpowiedzieć właścicielowi co robić, by okres adaptacyjny  przebiegał spokojnie, korzystnie dla zwierzaka. To spotkanie ma charakter pomocniczy/ doradczy.

Dzięki tego typu spotkaniom można zawczasu zapobiegać  różnego rodzaju problemom behawioralnym, które mogą pojawić się  u zwierząt , zaraz po okresie adaptacyjnym.

Spotkania poadopcyjne/ adaptacyjne są spotkaniami edukacyjnymi. Właściciele mogą zgłębić wiedzę na wiele różnych tematów ( wychowanie zwierzaka, zachowanie zwierzaka, budowanie relacji,w tym  budowanie wzajemnego zaufania, właściwe żywienie, właściwa pielęgnacja, ustalenie hierarchii w stadzie, posłuszeństwo itp.....). Mogą powiedzieć behawioryście o swoich obawach, o swoich nadziejach, o swoich oczekiwaniach wobec czworonoga.

W tej sytuacji behawiorysta będzie specjalistą z zakresu psychologii nie tylko dla zwierzaka, ale i dla jego właściciela :)